Wycieczka do Włoch ( zwiedzanie + wypoczynek)

Program: Wenecja, Werona, Modena, Bolonia, San Marino, Ferrara

włochy

1 dzień: wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 19.00, nocny przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 dzień: śniadanie, przejazd na parking do Punta Sabbioni, wypłynięcie łodzią do Wenecji: spacer po mieście: Plac i Bazylika Św. Marka, Most Rialto, Pałac Dożów, Most Westchnień, Kampanilla, spacer wzdłuż wąskich, malowniczych uliczek oraz wizyta na targu. Powrót łodzią do parkingu, przejazd do hotelu, wypoczynek nad morzem, kolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie, przyjazd do Werony, zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem: plac delle Erbe, rzymski amfiteatr Arena z 40r; Piazza dei Signori, Casa Capuletti ze słynnym balkonem szekspirowskiej Julii, groby Scaligerów-władców miasta, place targowe, czas wolny, przejazd do hotelu koło Werony, kolacja, nocleg.

4 dzień: śniadanie, przejazd do Modeny, spacer po najważniejszych atrakcjach: katedra z XII wieku, uważana za najpiękniejszą romańską budowlę we Włoszech, poświęcona jest świętemu Geminiano - patronowi Modeny. W katedrze odbył się między innymi pogrzeb Luciano Pavarottiego, który stąd pochodził. Obok gotycka dzwonnica Ghirlandina o wysokości 86 metrów, Pałac Książęcy, Plac Miejski, stragany, labirynt uroczych uliczek, czas wolny na małe cappuccino. Przejazd do Bolonii, zwiedzanie stolicy regionu Emilia-Romania, miasta najstarszego uniwersytetu oraz wież, arkad i krużganków. Spacer po zabytkowym centrum: Piazza Maggiore z fontanną Neptuna, bazylika San Petronio, Piazza di Ravegnata ze słynnymi wieżami Due Torri. Czas wolny. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

5 dzień: śniadanie, przejazd do San Marino, małego państewka, uważanego za najstarszą republikę świata, utworzonego w 301 roku przez Świętego Marinusa, malowniczo położonego na wzgórzu Monte Titano, 756 m n.p.m; spacer po wąskich uliczkach: Pałac Rządowy, Bazylika św. Marino, Grota Łuczników, degustacja miejscowych likierów, czas wolny. Przejazd do hotelu położonego nad morzem w okolicach Rimini, kolacja, nocleg.

6 dzień: śniadanie, przyjazd do Ferrary, miasta renesansu i luksusowych samochodów, spacer po starówce: Palazzo Municipale, katedra San Giorgio z XII w; mieszanka stylu romańskiego i gotyckiego, Zamek Estense z pomnikiem Savonaroli, czas wolny. Przejazd do Lido di Jesolo, wypoczynek nad morzem, kolacja, nocleg.

7 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, droga powrotna do kraju, przejazd przez Włochy, Austrię i Czechy, przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

    Cena zawiera:
  • transport autokarem
  • 5 noclegów ( w tym 3 nad morzem ) w hotelach, w pokojach 2,3-osobowych z łazienkami
  • 6 śniadań wzmocnionych, 6 obiadokolacji
  • opiekę licencjonowanego pilota
  • miejscowych przewodników
  • ubezpieczenie NNW i KL ( Signal Iduna)

Uwaga: Ostateczna cena jest kalkulowana indywidualnie, zależy od standardu hotelu, autokaru, wyżywienia oraz wjazdów do miast, statku do Wenecji, taksy klimatycznej, przewodników i biletów wstępu. Termin wyjazdu do ustalenia.