4-dniowa wycieczka po Podlasiu i Puszczy Białowieskiej

szlak tatarski

Termin: 15-18.09.2020. Cena: 800 zł/os.

1 dzień: wyjazd spod Wrocławia o godz. 4:00, przejazd w kierunku Białegostoku, zwiedzanie Pałacu Branickich – rezydencji magnackiej zwanej "Wersalem Podlasia" spacer po mieście: Rynek, Ratusz, zabytkowe kamieniczki, czas wolny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie, przejazd do Supraśla, gdzie zobaczymy zespół klasztorny (monaster) - Cerkiew Zwiastowania, następnie Kruszyniany, wizyta w meczecie, gdzie dowiemy się o historii Tatarów polskich, nawiedzenie cmentarza muzułmańskiego. Czas wolny w "jurcie tatarskiej" z możliwością skosztowania specjałów kuchni tatarskiej. Następnie przejazd do Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej-zapoznanie się z bogactwem fauny i flory, powrót na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie, przejazd do Białowieży z wizytą w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym, następnie przejazd do Rezerwatu Żubrów z rzadkimi gatunkami zwierząt Puszczy; żubry, koniki typu tarpan, żubronie, łosie. Dalej spacer po Szlaku Dębów Królewskich, każde z drzew nosi imię władcy polującego w Puszczy Białowieskiej, najstarsze dęby mają ponad 450 lat, powrót na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Tykocina, spacer po starówce: plac Stefana Czarnieckiego, zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej, dalej zwiedzanie z przewodnikiem zamku w Tykocinie, obiad na powrocie, powrót w godzinach wieczornych.

    Cena zawiera:
  • transport komfortowym autokarem
  • 3 noclegi w hotelu 3*** k.Białegostoku, pokoje 2-osobowe
  • 3 śniadania, 3 obiadokolacje, obiad na powrocie
  • opieka licencjonowanego pilota
  • przewodnicy lokalni
  • ubezpieczenie NNW ( Signal Iduna )
  • opłaty drogowe, parkingi
  • bilety wstępu: Pałac Branickich, Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży, Rezerwat Żubrów, Szlak Dębów Królewskich, Cerkiew Zwiastowania w Supraślu, meczet w Kruszynianach, zamek w Tykocinie

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.