Pielgrzymka do "Wiecznego Miasta"

Rzym

Nazywany Wiecznym Miastem - Rzym, stolica i największe miasto Włoch, położony jest w centralnej części kraju, nad rzeką Tyber.

Będąca dziś centrum chrześcijaństwa metropolia, w przeszłości stała na czele religii pogańskiej, będąc kolebką wierzeń i rytuałów bałwochwalczych. Swym bogactwem architektonicznym i artystycznym, co roku przyciąga miliony turystów, pragnących poczuć niezwykły urok i sakralny klimat tego niezwykłego miejsca.

    Decydując się na wycieczkę szlakiem rzymskich zabytków powinniśmy uzbroić się w wygodne obuwie, komfortowy strój, gdyż czeka nas cała gama atrakcji, które koniecznie powinniśmy zobaczyć. Do najważniejszych należą:
  • Koloseum (Amfiteatr Flawiuszów) – symbol i zarazem największy zabytek Rzymu; wzniesiony w drugiej połowie I w. n.e., składający się z 4 kondygnacji budynek, obecnie przechodzi restaurację, która pozwoli mu odzyskać dawny blask.
  • Forum Romanum-najstarszy plac miejski na którym przemawiali słynni mówcy rzymscy, ruiny odkopane dopiero w XIX wieku, obecnie znajdują się tu liczne zabudowania historyczne, świątynie, łuki tryumfalne, kolumny.
  • Panteon – potężna świątynia w kształcie walca z portykiem, zbudowana na polecenie cesarza Hadriana w 125 r., najlepiej zachowana budowla rzymska.
  • Fontanna di Trevi – najbardziej znana, barokowa fontanna Rzymu, często uwieczniana na wielkim ekranie, robiąca ogromne wrażenie na podziwiających ją turystach.