Wiedeń, Ołomuniec, Morawski Kras - wycieczka 3-dniowa

Ołomuniec i Wiedeń

1 dzień: wyjazd z miejsca zbiórki o godz.7.00, przejazd przez Czechy do Ołomuńca, miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO; zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem: Rynek, Kolumna Najświętszej Trójcy, ratusz z zegarem astronomicznym, były konwikt jezuicki, katedra Panny Marii Śnieżnej, pałac arcybiskupi, katedra św. Wacława. Zwiedzanie Jaskini Macocha na Morawach. Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie, przejazd do Wiednia, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: objazd autokarem wzdłuż Ringu (obwodnicy śródmiejskiej), po drodze mijamy: Ratusz, Parlament, Operę, Pomnik Straussa, kościół Wotywny, Plac Marii Teresy z Muzeami Historii Naturalnej i Historii Sztuki, dalej spacer po Starym Mieście oraz ulicą Graben, kolumna Morowa, Hofburg- zimowa rezydencja cesarska, ruiny rzymskiej Vindobony, wizyta w katedrze św. Szczepana, Dom Hundertwassera o niezwykłej, bajkowej architekturze. Przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Wiednia, dalsze zwiedzanie miasta: Schonnbrunn - letnia rezydencja cesarskiej rodziny Habsburgów, następnie wjazd na wzgórze Kahlenberg (484 m n.p.m) - miejsce związane z Odsieczą Wiedeńską, kościół św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego, piękna panorama Wiednia. Wyjazd z Wiednia w godz. popołudniowych. Przejazd przez Czechy, powrót na miejsce w godz. wieczornych.

    Cena zawiera:
  • transport autokarem
  • 2 noclegi w Czechach w hotelu lub pensjonacie, pokoje 2,3 os. z łazienkami
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje
  • opieka licencjonowanego pilota
  • przewodnik lokalny po Wiedniu i Ołomuńcu
  • ubezpieczenie turystyczne NNW i KL ( Signal Iduna )
  • opłaty drogowe, parkingi
  • bilety wstępu do Jaskini Macocha

Cena nie zawiera: napojów do obiadokolacji oraz wstępu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, tylko dla chętnych: Opera ( 8 Euro ), Pałac Schonnbrunn ( 14.20 Euro ), Musikverein ( 8 Euro )-ceny na 2017 rok.