4-dniowa wycieczka na Mazury

Mazury

1 dzień: wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 6:00, przejazd do Olsztyna. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Starówka, Zamek Kapituły Warmińskiej z XIV w; gdzie mieści się obecnie Muzeum Warmii i Mazur, na dziedzińcu zobaczymy słynne baby pruskie – kamienne posągi. Wyjątkowym zabytkiem jest własnoręcznie wykonana przez Mikołaja Kopernika tablica astronomiczna z 1517 roku, dalej mury miejskie z Bramą Wysoką, gotycka konkatedrę św. Jakuba, barokowy Stary Ratusz z XVII, przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: śniadanie, objazd autokarem z miejscowym przewodnikiem: przejazd do Gierłoży, gdzie w 1940 r. założono tajną kwaterę Hitlera, nazywaną "Wilczym Szańcem". Zwiedzimy m.in.: barak narad, schron i mieszkanie Martina Bormanna, bunkier Hitlera, mieszkanie i schron Hermanna Goringa. Następnie przejazd do Świętej Lipki., wizyta w barokowym sanktuarium Matki Bożej Świętolipskiej ze słynącą cudami figurką Matki Bożej. Przejazd do Reszla, gdzie doskonale zachował się średniowieczny układ urbanistyczny miasta. Zwiedzimy gotycki Zamek Biskupów Warmińskich oraz kościół św. Piotra i Pawła , obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: śniadanie, przejazd do Giżycka, rejs statkiem po jeziorze Niegocin lub Kisajno, objazd autokarem z miejscowym przewodnikiem: Sztynort-kwatera MSZ Rzeszy oraz ministra von Ribbentropa, postój nad jeziorem Dargin, punkt widokowy z panoramą jezior mazurskich nad jeziorem Harsz, przyjazd do Giżycka, zwiedzanie pruskiej Twierdzy Boyen, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Olsztynka, zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego w Parku Etnograficznym z ciekawą ekspozycją architektury Warmii i Mazur. W drodze powrotnej obiad, przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych.

    Cena zawiera:
  • transport autokarem
  • 3 noclegi w Ośrodku Wypoczynkowym w pokojach 2,3-osobowych z łazienkami
  • 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad na powrocie
  • opieka licencjonowanego pilota
  • przewodnicy lokalni
  • ubezpieczenie NNW ( Signal Iduna )
  • opłaty drogowe, parkingi
  • bilety wstępu: Wilczy Szaniec, Sztynort, Zamek w Reszlu, Twierdza Boyen, Zamek w Olsztynie, Skansen w Olsztynku, rejs statkiem po jeziorze