Kazimierz Dolny, Sandomierz, Nałęczów, Czarnolas, Nagłowice

Kazimierz Dolny

1 dzień: wyjazd z miejsca zbiórki o godz.7.00, przejazd w kierunku Jury Krakowsko-Częstochowskiej, po drodze zamki w Mirowie i Bobolicach, następnie przyjazd do Sandomierza (miasta, które posłużyło twórcom jako tło w popularnym serialu „Ojciec Mateusz”), zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem: Brama Opatowska, Rynek, kamienice, Ratusz, Bazylika katedralna p.w. Narodzenia NMP, czas wolny. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu przejazd do Kazimierza Dolnego, spacer z przewodnikiem po miasteczku, które jest prawdziwą perłą, jedną z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce: Rynek, renesansowe kamienice, Synagoga, Góra Trzech Krzyży, kościół farny, czas wolny. Następnie przejazd do Nałęczowa, miejscowości, któremu sławę przyniosła woda mineralna i uzdrowisko z którego słynie, panuje tu błogi spokój i cisza. Jedną z atrakcji jest Park Zdrojowy, w którym obejrzeć można różne gatunki drzew i krzewów, jak również zabytkowe wille. Przyjazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie, przyjazd do Czarnolasu, zwiedzanie Muzeum Jana Kochanowskiego,-wybitnego poety renesansu-, dalej przejazd do Nagłowic i wizyta w Muzeum Mikołaja Reja, uważanego za ojca literatury polskiej. Powrót na miejsce w godz. wieczornych.

    Cena zawiera:
  • transport autokarem
  • 2 noclegi w hotelu, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami
  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje
  • opieka licencjonowanego pilota, miejscowych przewodników
  • ubezpieczenie turystyczne NNW ( Signal Iduna )
  • opłaty drogowe, parkingi
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach, Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu